7/12/2018 - 7/15/2018
Event 11 Women 200 LC Meter Breaststroke
=========================================================================
Meet Qualifying: 2:54.79
Name Age Team Prelims Finals Points
=========================================================================
=== Championship Final ===
1 Anna Belousova 21 AGS 2:32.75 2:29.62 20
r:+0.66 35.55 1:12.97 (37.42)
1:51.39 (38.42) 2:29.62 (38.23)
2 Victoria Roubiq 20 AGS 2:34.88 2:33.70 17
r:+0.77 35.31 1:14.35 (39.04)
1:54.16 (39.81) 2:33.70 (39.54)
3 Olivia Johnson 20 Una Tula 2:36.09 2:34.06 16
r:+0.61 35.65 1:14.10 (38.45)
1:53.61 (39.51) 2:34.06 (40.45)
4 Ema Rajic 18 Una Asc 2:40.74 2:35.08 15
r:+0.74 34.90 1:13.77 (38.87)
1:54.34 (40.57) 2:35.08 (40.74)
5 Marie-claire Sc 21 Rice Aquatics 2:40.19 2:36.09 14
r:+0.61 34.79 1:14.25 (39.46)
1:55.77 (41.52) 2:36.09 (40.32)
6 Jenna Watson 15 Lakeside Aquatic 2:38.16 2:36.68 13
r:+0.78 36.10 1:16.70 (40.60)
1:56.47 (39.77) 2:36.68 (40.21)
7 Lauren Thompson 21 Tiger Aquatics 2:39.31 2:38.94 12
r:+0.67 35.97 1:15.84 (39.87)
1:56.80 (40.96) 2:38.94 (42.14)
8 Caitlyn Groff 15 City of Plano Sw 2:40.48 2:41.02 11
r:+0.71 36.42 1:16.73 (40.31)
1:58.59 (41.86) 2:41.02 (42.43)
=== Consolation Final ===
9 Ashley Pollok 19 Longhorn Aquatic 2:41.14 2:37.96 9
r:+0.71 35.85 1:15.11 (39.26)
1:55.74 (40.63) 2:37.96 (42.22)
10 Holly Jansen 18 Una Txla 2:41.06 2:39.06 7
r:+0.69 34.03 1:13.82 (39.79)
1:56.15 (42.33) 2:39.06 (42.91)
11 Jadyn Jannasch 16 Lakeside Aquatic 2:41.02 2:39.19 6
r:+0.72 35.64 1:15.53 (39.89)
1:57.14 (41.61) 2:39.19 (42.05)
12 Ella Flowers 14 Rice Aquatics 2:40.84 2:39.29 5
r:+0.75 36.70 1:16.56 (39.86)
1:57.75 (41.19) 2:39.29 (41.54)
13 Kelsey Evans 19 Rice Aquatics 2:42.40 2:39.38 4
r:+0.70 35.95 1:16.46 (40.51)
1:57.80 (41.34) 2:39.38 (41.58)
14 Sophia Garrison 15 Austin Trinity A 2:41.49 2:40.99 3
r:+0.75 35.95 1:16.87 (40.92)
1:58.40 (41.53) 2:40.99 (42.59)
15 Maria Jimenez P 21 Houston Cougar A 2:41.51 2:42.84 2
r:+0.74 36.13 1:16.76 (40.63)
1:59.31 (42.55) 2:42.84 (43.53)
16 Madeline Riley 16 Nitro Swimming 2:42.15 2:43.86 1
r:+0.71 36.49 1:18.24 (41.75)
2:00.92 (42.68) 2:43.86 (42.94)
=== C - Final ===
17 Nicole Limberg 19 Rice Aquatics 2:42.67 2:41.08
r:+0.76 36.27 1:16.60 (40.33)
1:58.38 (41.78) 2:41.08 (42.70)
18 Lauren Hallibur 19 Una Lac 2:45.93 2:42.55
r:+0.70 36.73 1:18.07 (41.34)
2:00.19 (42.12) 2:42.55 (42.36)
19 Joelle Reddin 15 Texas Ford Aquat 2:45.05 2:42.60
r:+0.72 37.26 1:18.35 (41.09)
2:00.67 (42.32) 2:42.60 (41.93)
20 Julia York 16 Nitro Swimming 2:46.39 2:42.71
r:+0.77 37.96 1:17.28 (39.32)
1:59.92 (42.64) 2:42.71 (42.79)
21 Margot Little 16 Rockwall Aquatic 2:44.68 2:43.18
r:+0.78 36.69 1:17.96 (41.27)
2:00.49 (42.53) 2:43.18 (42.69)
22 Julia Wozniak 14 Lakeside Aquatic 2:46.21 2:43.69
r:+0.68 36.97 1:18.87 (41.90)
2:01.57 (42.70) 2:43.69 (42.12)
23 Summer Spradley 20 Tiger Aquatics 2:43.70 2:44.57
r:+0.73 37.41 1:18.87 (41.46)
2:01.97 (43.10) 2:44.57 (42.60)
24 Lydia Evans 17 Austin Swim Club 2:45.21 2:44.63
r:+0.74 36.46 1:18.05 (41.59)
2:00.82 (42.77) 2:44.63 (43.81)
=== D - Final ===
25 Corbyn Cormack 15 NTN 2:47.16 2:41.61
r:+0.77 36.07 1:16.27 (40.20)
1:58.60 (42.33) 2:41.61 (43.01)
26 Margaret Vincen 19 Una Tula 2:47.40 2:44.86
r:+0.76 37.02 1:18.55 (41.53)
2:01.47 (42.92) 2:44.86 (43.39)
27 Aurelie Migault 16 NTN 2:47.50 2:45.93
r:+0.73 37.54 1:19.88 (42.34)
2:02.87 (42.99) 2:45.93 (43.06)
28 Brittany Thomps 18 Nitro Swimming 2:47.17 2:46.62
r:+0.69 38.27 1:20.42 (42.15)
2:02.97 (42.55) 2:46.62 (43.65)
29 Allie Thome 15 Cypress Fairbank 2:47.28 2:46.73
r:+0.73 37.85 1:19.95 (42.10)
2:02.89 (42.94) 2:46.73 (43.84)
30 Abigail Baumgar 17 Crawfish Aquatic 2:47.59 2:47.68
r:+0.70 36.84 1:19.38 (42.54)
2:03.09 (43.71) 2:47.68 (44.59)
31 Brooke Beddingf 18 Premier Aquatics 2:47.58 2:49.31
r:+0.78 37.60 1:19.49 (41.89)
2:04.00 (44.51) 2:49.31 (45.31)
32 Lauren Partridg 18 Nitro Swimming 2:47.60 2:50.77
r:+0.81 39.14 1:21.82 (42.68)
2:06.69 (44.87) 2:50.77 (44.08)
=== E - Final ===
33 Tailyn Schaufel 15 Nitro Swimming 2:48.93 2:44.62
r:+0.68 37.80 1:19.34 (41.54)
2:02.18 (42.84) 2:44.62 (42.44)
34 Annie Halm 16 Austin Swim Club 2:49.18 2:45.25
r:+0.70 36.75 1:19.23 (42.48)
2:02.12 (42.89) 2:45.25 (43.13)
35 Ashlyn Fiorilli 17 Texas Ford Aquat 2:49.19 2:46.28
r:+0.77 38.91 1:20.93 (42.02)
2:03.69 (42.76) 2:46.28 (42.59)
36 Frederica Kizek 17 Power For Life 2:49.25 2:46.94
r:+0.71 37.90 1:20.66 (42.76)
2:03.46 (42.80) 2:46.94 (43.48)
37 Amber Conrad 18 Rockwall Aquatic 2:49.71 2:49.79
r:+0.68 37.72 1:20.47 (42.75)
2:04.15 (43.68) 2:49.79 (45.64)
38 Riley Edmundson 15 Lakeside Aquatic 2:50.43 2:49.84
r:+0.66 39.14 1:21.60 (42.46)
2:06.37 (44.77) 2:49.84 (43.47)
39 Kendall Brown 17 Rockwall Aquatic 2:49.47 2:49.98
r:+0.78 38.37 1:20.65 (42.28)
2:04.66 (44.01) 2:49.98 (45.32)
40 Mckenna Stallwo 17 Streamline Aquat 2:48.60 2:50.77
r:+0.72 37.59 1:20.58 (42.99)
2:04.81 (44.23) 2:50.77 (45.96)
Event 12 Men 200 LC Meter Breaststroke
=========================================================================
Meet Qualifying: 2:40.59
Name Age Team Prelims Finals Points
=========================================================================
=== Championship Final ===
1 William Licon 23 Longhorn Aquatic 2:17.15 2:10.82 20
r:+0.72 29.82 1:03.10 (33.28)
1:36.80 (33.70) 2:10.82 (34.02)
2 Joseph Daniels 23 Longhorn Aquatic 2:17.14 2:16.02 17
r:+0.63 30.54 1:04.80 (34.26)
1:39.74 (34.94) 2:16.02 (36.28)
3 Jonathan Tybur 22 AGS 2:17.66 2:18.97 16
r:+0.71 31.08 1:05.79 (34.71)
1:41.79 (36.00) 2:18.97 (37.18)
4 Luca Pfyffer 22 Tiger Aquatics 2:21.65 2:19.00 15
r:+0.78 30.81 1:05.48 (34.67)
1:42.35 (36.87) 2:19.00 (36.65)
5 Adam Fusti-Moln 15 Austin Swim Club 2:23.63 2:20.81 14
r:+0.74 31.52 1:06.98 (35.46)
1:43.76 (36.78) 2:20.81 (37.05)
6 Arthur Cheng 19 Longhorn Aquatic 2:22.38 2:22.29 13
r:+0.69 31.88 1:07.79 (35.91)
1:44.47 (36.68) 2:22.29 (37.82)
7 Charles Bennett 19 Power For Life 2:23.80 2:23.20 12
r:+0.75 32.67 1:08.90 (36.23)
1:45.86 (36.96) 2:23.20 (37.34)
8 Jacob Schababer 18 Power For Life 2:22.79 2:23.73 11
r:+0.82 32.49 1:07.86 (35.37)
1:45.37 (37.51) 2:23.73 (38.36)
=== Consolation Final ===
9 Austin Van Over 22 AGS 2:24.25 2:20.09 9
r:+0.65 31.44 1:07.24 (35.80)
1:43.93 (36.69) 2:20.09 (36.16)
10 Donald Scott 16 Lakeside Aquatic 2:24.98 2:21.12 7
r:+0.71 32.35 1:08.23 (35.88)
1:44.46 (36.23) 2:21.12 (36.66)
11 Braden Vines 18 City Of Midland 2:24.90 2:22.19 6
r:+0.63 31.40 1:07.19 (35.79)
1:44.05 (36.86) 2:22.19 (38.14)
12 Jeffrey Snoddy 19 Tiger Aquatics 2:25.01 2:23.40 5
r:+0.82 33.01 1:08.94 (35.93)
1:45.54 (36.60) 2:23.40 (37.86)
13 Noah Beladi 15 Lakeside Aquatic 2:25.70 2:23.71 4
r:+0.70 32.81 1:08.87 (36.06)
1:45.84 (36.97) 2:23.71 (37.87)
14 Benjamin Willet 15 Premier Aquatics 2:25.65 2:24.13 3
r:+0.70 33.62 1:10.80 (37.18)
1:47.80 (37.00) 2:24.13 (36.33)
15 Christopher Har 16 Aquastar 2:25.91 2:26.07 2
r:+0.66 33.52 1:10.98 (37.46)
1:49.38 (38.40) 2:26.07 (36.69)
16 Oleksandr Karpe 22 Streamline Aquat 2:26.57 2:34.77 1
r:+0.68 29.84 1:11.42 (41.58)
1:52.91 (41.49) 2:34.77 (41.86)
=== C - Final ===
17 Vincent Ribeiro 15 Nitro Swimming 2:27.40 2:25.60
r:+0.65 32.69 1:09.34 (36.65)
1:47.18 (37.84) 2:25.60 (38.42)
18 Michael Shay 17 Nitro Swimming 2:28.38 2:25.76
r:+0.67 33.07 1:09.56 (36.49)
1:47.63 (38.07) 2:25.76 (38.13)
19 Jacques Rathle 14 Crawfish Aquatic 2:27.88 2:27.73
r:+0.74 33.55 1:11.67 (38.12)
1:50.50 (38.83) 2:27.73 (37.23)
20 Alek Argueta 18 Una Atac 2:28.11 2:27.90
r:+0.70 34.02 1:12.10 (38.08)
1:49.95 (37.85) 2:27.90 (37.95)
21 Henry Wang 17 Dallas Mustangs 2:27.79 2:28.00
r:+0.71 34.21 1:11.80 (37.59)
1:50.31 (38.51) 2:28.00 (37.69)
22 William Corona 17 Nitro Swimming 2:28.30 2:30.60
r:+0.75 34.72 1:12.80 (38.08)
1:51.74 (38.94) 2:30.60 (38.86)
23 Jacob Thomas 17 Austin Swim Club 2:28.27 2:31.13
r:+0.83 33.42 1:11.61 (38.19)
1:51.82 (40.21) 2:31.13 (39.31)
24 Samuel Hernande 16 Streamline Aquat 2:33.06 2:33.28
r:+0.71 35.52 1:14.02 (38.50)
1:53.28 (39.26) 2:33.28 (40.00)
=== D - Final ===
25 Maxwell Jones 17 Alamo Area Aquat 2:28.50 2:26.34
r:+0.62 32.84 1:09.56 (36.72)
1:48.03 (38.47) 2:26.34 (38.31)
26 Noah Czelusta 16 Dads Club Swim T 2:28.66 2:26.35
r:+0.69 35.54 1:12.29 (36.75)
1:48.75 (36.46) 2:26.35 (37.60)
27 Vincent Huang 17 South Shore Sail 2:28.61 2:27.19
r:+0.63 32.17 1:08.90 (36.73)
1:47.28 (38.38) 2:27.19 (39.91)
28 Cole Vanden Hoe 18 Lakeside Aquatic 2:28.57 2:27.62
r:+0.66 32.89 1:10.08 (37.19)
1:48.89 (38.81) 2:27.62 (38.73)
29 Nicholas Daniel 16 Fort Worth Area 2:30.57 2:29.14
r:+0.70 32.97 1:10.65 (37.68)
1:49.95 (39.30) 2:29.14 (39.19)
30 Ford Blaylock 18 Rockwall Aquatic 2:30.64 2:29.48
r:+0.76 34.46 1:12.42 (37.96)
1:51.55 (39.13) 2:29.48 (37.93)
31 David Forsyth 18 Alamo Area Aquat 2:30.37 2:29.85
r:+0.74 33.56 1:11.43 (37.87)
1:50.31 (38.88) 2:29.85 (39.54)
32 Matthew Barrett 18 Alamo Area Aquat 2:33.06 2:30.79
r:+0.71 33.46 1:11.89 (38.43)
1:51.98 (40.09) 2:30.79 (38.81)
=== E - Final ===
33 Emerson Zaplata 18 Longhorn Aquatic 2:32.68 2:29.10
r:+0.73 32.84 1:10.64 (37.80)
1:50.00 (39.36) 2:29.10 (39.10)
34 Adam Gonzalez 15 Lakeside Aquatic 2:31.19 2:30.23
r:+0.79 33.74 1:12.22 (38.48)
1:51.66 (39.44) 2:30.23 (38.57)
35 Ryan Mok 16 Texas Ford Aquat 2:32.12 2:30.56
r:+0.70 34.27 1:13.32 (39.05)
1:52.03 (38.71) 2:30.56 (38.53)
36 Mitchell Mason 15 Aquastar 2:32.22 2:30.69
r:+0.77 35.07 1:13.78 (38.71)
1:52.92 (39.14) 2:30.69 (37.77)
37 Kyle Gerard Val 15 Austin Swim Club 2:32.55 2:32.05
r:+0.72 34.84 1:13.27 (38.43)
1:52.85 (39.58) 2:32.05 (39.20)
38 Kyle Bodemer 18 Alamo Area Aquat 2:31.81 2:32.59
r:+0.78 34.27 1:13.19 (38.92)
1:53.04 (39.85) 2:32.59 (39.55)
39 Rishabh Kumar 16 Texas Ford Aquat 2:31.00 2:32.74
r:+0.83 34.03 1:13.27 (39.24)
1:53.54 (40.27) 2:32.74 (39.20)
40 Samuel Willstro 17 Alamo Area Aquat 2:32.52 2:33.78
r:+0.73 33.67 1:12.61 (38.94)
1:53.11 (40.50) 2:33.78 (40.67)
Event 13 Women 200 LC Meter Freestyle
=========================================================================
Meet Qualifying: 2:12.59
Name Age Team Prelims Finals Points
=========================================================================
=== Championship Final ===
1 Claire Rasmus 21 AGS 2:00.58 1:59.95 20
r:+0.70 28.68 59.28 (30.60)
1:29.97 (30.69) 1:59.95 (29.98)
2 Lauren Case 20 Longhorn Aquatic 2:02.27 2:01.70 17
r:+0.69 28.61 59.55 (30.94)
1:30.87 (31.32) 2:01.70 (30.83)
3 Haley Yelle 18 AGS 2:01.38 2:02.28 16
r:+0.75 29.11 59.97 (30.86)
1:31.23 (31.26) 2:02.28 (31.05)
4 Karling Hemstre 20 AGS 2:03.27 2:02.69 15
r:+0.72 29.34 1:00.42 (31.08)
1:31.64 (31.22) 2:02.69 (31.05)
5 Ella Collins 17 Austin Swim Club 2:04.24 2:02.72 14
r:+0.74 29.21 1:00.49 (31.28)
1:31.77 (31.28) 2:02.72 (30.95)
6 Ella Tierney 19 Longhorn Aquatic 2:04.66 2:03.89 13
r:+0.85 29.25 1:00.31 (31.06)
1:32.06 (31.75) 2:03.89 (31.83)
7 Zarena Brown 19 Houston Cougar A 2:04.27 2:05.82 12
r:+0.71 28.98 1:00.18 (31.20)
1:32.98 (32.80) 2:05.82 (32.84)
8 Logan Shiller 18 Longhorn Aquatic 2:04.24 2:10.21 11
r:+0.71 27.77 57.24 (29.47)
1:35.13 (37.89) 2:10.21 (35.08)
=== Consolation Final ===
9 Quinn Carrozza 21 Longhorn Aquatic 2:05.86 2:03.02 9
r:+0.79 28.68 59.86 (31.18)
1:31.48 (31.62) 2:03.02 (31.54)
10 Lindsay Mathys 19 Rice Aquatics 2:05.10 2:04.17 7
r:+0.81 29.08 1:00.68 (31.60)
1:32.32 (31.64) 2:04.17 (31.85)
11 Emma Hultquist 17 Rockwall Aquatic 2:05.34 2:04.68 5.5
r:+0.76 29.18 1:00.71 (31.53)
1:32.83 (32.12) 2:04.68 (31.85)
11 Rebecca Simpson 15 Rockwall Aquatic 2:05.81 2:04.68 5.5
r:+0.73 29.73 1:00.83 (31.10)
1:33.02 (32.19) 2:04.68 (31.66)
13 Riley Francis 14 Lakeside Aquatic 2:05.84 2:04.71 4
r:+0.81 29.07 1:00.89 (31.82)
1:33.26 (32.37) 2:04.71 (31.45)
14 Audrey McMurry 19 AGS 2:05.14 2:05.07 3
r:+0.87 29.13 1:00.66 (31.53)
1:32.98 (32.32) 2:05.07 (32.09)
15 Payton Marvin 16 Nitro Swimming 2:05.15 2:05.87 2
r:+0.72 28.86 1:00.56 (31.70)
1:32.98 (32.42) 2:05.87 (32.89)
16 Monica Gumina 18 Magnolia Aquatic 2:04.95 2:08.31 1
r:+0.72 28.59 1:00.42 (31.83)
1:34.23 (33.81) 2:08.31 (34.08)
=== C - Final ===
17 Ellie McLeod 16 Dads Club Swim T 2:06.89 2:05.38
r:+0.74 28.88 1:00.59 (31.71)
1:33.28 (32.69) 2:05.38 (32.10)
18 Kathleen Hanley 20 Tiger Aquatics 2:07.43 2:06.11
r:+0.80 29.50 1:01.17 (31.67)
1:33.69 (32.52) 2:06.11 (32.42)
19 Jade Hallum 16 Austin Trinity A 2:06.83 2:06.75
r:+0.71 29.26 1:01.24 (31.98)
1:34.39 (33.15) 2:06.75 (32.36)
19 Natalie Whalen 17 Lakeside Aquatic 2:05.88 2:06.75
r:+0.71 29.50 1:01.55 (32.05)
1:34.40 (32.85) 2:06.75 (32.35)
21 Hanna Huston 22 Rice Aquatics 2:07.09 2:06.94
r:+0.78 30.27 1:02.26 (31.99)
1:34.86 (32.60) 2:06.94 (32.08)
22 Ellery Parish 19 Streamline Aquat 2:07.01 2:07.43
r:+0.85 29.52 1:01.36 (31.84)
1:34.28 (32.92) 2:07.43 (33.15)
23 Madelyn Mechlin 16 Mansfield Aquati 2:07.41 2:07.49
r:+0.74 29.56 1:01.81 (32.25)
1:34.75 (32.94) 2:07.49 (32.74)
24 Tennyson Henry 22 Tiger Aquatics 2:07.11 2:08.35
r:+0.75 28.74 1:00.81 (32.07)
1:34.28 (33.47) 2:08.35 (34.07)
=== D - Final ===
25 Mollie Wright 18 City Of Midland 2:07.54 2:06.17
r:+0.70 29.62 1:01.42 (31.80)
1:33.91 (32.49) 2:06.17 (32.26)
26 Emma Monson 17 Texas Ford Aquat 2:07.50 2:07.29
r:+0.74 29.94 1:02.25 (32.31)
1:35.09 (32.84) 2:07.29 (32.20)
27 Anastasia Flemi 15 Austin Trinity A 2:07.70 2:07.79
r:+0.73 29.37 1:02.04 (32.67)
1:35.28 (33.24) 2:07.79 (32.51)
28 Ashley Conrad 17 Rockwall Aquatic 2:08.00 2:08.13
r:+0.67 30.09 1:02.43 (32.34)
1:35.56 (33.13) 2:08.13 (32.57)
29 Claire Therien 20 Rice Aquatics 2:07.88 2:08.35
r:+0.73 29.96 1:02.33 (32.37)
1:35.64 (33.31) 2:08.35 (32.71)
30 Ashley Zettle 16 Lakeside Aquatic 2:08.17 2:08.46
r:+0.88 29.83 1:01.89 (32.06)
1:35.07 (33.18) 2:08.46 (33.39)
31 Grace Horton 18 City Of Lafayett 2:08.35 2:08.91
r:+0.70 29.25 1:01.46 (32.21)
1:35.27 (33.81) 2:08.91 (33.64)
32 Madeline Vindio 16 Premier Aquatics 2:08.17 2:08.95
r:+0.79 30.18 1:03.12 (32.94)
1:36.01 (32.89) 2:08.95 (32.94)
=== E - Final ===
33 Sydney Stanford 17 Cypress Fairbank 2:08.61 2:05.72
r:+0.76 29.60 1:01.24 (31.64)
1:33.10 (31.86) 2:05.72 (32.62)
34 Alexandra Bumpa 16 Texas Ford Aquat 2:08.77 2:06.45
r:+0.73 29.90 1:02.43 (32.53)
1:34.82 (32.39) 2:06.45 (31.63)
35 Carson Kaufmann 16 Cypress Fairbank 2:08.76 2:06.94
r:+0.73 30.05 1:02.31 (32.26)
1:35.25 (32.94) 2:06.94 (31.69)
36 Madeline Willia 17 Lakeside Aquatic 2:08.85 2:07.97
r:+0.79 30.46 1:02.69 (32.23)
1:35.67 (32.98) 2:07.97 (32.30)
37 Claire Smith 17 Una Ags 2:08.99 2:08.03
r:+0.74 30.03 1:03.38 (33.35)
1:36.11 (32.73) 2:08.03 (31.92)
38 Rachel Hicks 18 Eagle Swimming A 2:08.74 2:08.58
r:+0.77 30.61 1:02.97 (32.36)
1:35.58 (32.61) 2:08.58 (33.00)
39 Aislinn Holder 15 Cypress Fairbank 2:08.54 2:08.79
r:+0.77 30.79 1:03.44 (32.65)
1:36.71 (33.27) 2:08.79 (32.08)
40 Rachel Rodrigue 18 Alamo Area Aquat 2:09.83 2:09.24
r:+0.78 30.48 1:02.81 (32.33)
1:36.14 (33.33) 2:09.24 (33.10)
Event 14 Men 200 LC Meter Freestyle
=========================================================================
Meet Qualifying: 2:01.69
Name Age Team Prelims Finals Points
=========================================================================
=== Championship Final ===
1 Jeffery Newkirk 21 QSTS 1:51.96 1:50.90 20
r:+0.68 25.75 53.68 (27.93)
1:22.10 (28.42) 1:50.90 (28.80)
2 Zachary Yeadon 19 Alamo Area Aquat 1:52.00 1:51.56 17
r:+0.78 26.42 54.64 (28.22)
1:23.23 (28.59) 1:51.56 (28.33)
3 JohnThomas Lars 19 Longhorn Aquatic 1:52.55 1:51.59 16
r:+0.69 25.69 53.37 (27.68)
1:22.40 (29.03) 1:51.59 (29.19)
4 Sam Pomajevich 19 NCAP 1:52.54 1:51.60 15
r:+0.72 26.35 55.09 (28.74)
1:24.09 (29.00) 1:51.60 (27.51)
5 Shaine Casas 18 AGS 1:52.87 1:51.65 14
r:+0.70 25.19 53.45 (28.26)
1:22.61 (29.16) 1:51.65 (29.04)
6 Lucas Stuart 18 Magnolia Aquatic 1:51.26 1:52.47 13
r:+0.66 26.32 55.09 (28.77)
1:23.67 (28.58) 1:52.47 (28.80)
7 Steven Richards 23 Eagle Swimming A 1:51.60 1:52.90 12
r:+0.72 26.34 54.72 (28.38)
1:23.55 (28.83) 1:52.90 (29.35)
8 David Hallaron 18 NTN 1:53.13 1:52.98 11
r:+0.66 26.16 54.23 (28.07)
1:23.34 (29.11) 1:52.98 (29.64)
=== Consolation Final ===
9 Timothy Clayton 18 Una Ags 1:53.28 1:50.99 9
r:+0.73 25.78 54.51 (28.73)
1:22.87 (28.36) 1:50.99 (28.12)
10 Samuel Kline 20 Longhorn Aquatic 1:53.64 1:51.85 7
r:+0.66 25.79 53.88 (28.09)
1:22.52 (28.64) 1:51.85 (29.33)
11 Coby Carrozza 17 Longhorn Aquatic 1:54.35 1:53.52 6
r:+0.69 26.28 55.07 (28.79)
1:24.55 (29.48) 1:53.52 (28.97)
12 Adam Koster 20 AGS 1:54.36 1:54.14 5
r:+0.64 26.25 54.99 (28.74)
1:24.62 (29.63) 1:54.14 (29.52)
13 Clark Wakeland 18 Austin Swim Club 1:54.31 1:55.12 4
r:+0.68 26.58 55.99 (29.41)
1:25.64 (29.65) 1:55.12 (29.48)
14 Jacob Powell 17 Premier Aquatics 1:54.75 1:55.80 3
r:+0.70 27.01 55.82 (28.81)
1:25.23 (29.41) 1:55.80 (30.57)
15 Kevin Repice 16 NTN 1:53.93 1:57.25 2
r:+0.67 26.42 55.02 (28.60)
1:24.91 (29.89) 1:57.25 (32.34)
16 Michael Thibert 20 AGS 1:53.56 2:09.45 1
r:+0.67 23.14 58.87 (35.73)
1:34.52 (35.65) 2:09.45 (34.93)
=== C - Final ===
17 Mark Schnippenk 19 AGS 1:55.13 1:54.26
r:+0.62 26.96 55.52 (28.56)
1:24.76 (29.24) 1:54.26 (29.50)
18 Matthew Anderso 20 Katy Aquatic Tea 1:55.91 1:54.35
r:+0.72 27.09 56.02 (28.93)
1:24.95 (28.93) 1:54.35 (29.40)
19 Jaden Luo 15 Austin Swim Club 1:54.88 1:54.70
r:+0.72 27.09 55.97 (28.88)
1:25.39 (29.42) 1:54.70 (29.31)
20 Aidan Dulaney 18 Longhorn Aquatic 1:55.36 1:55.13
r:+0.79 27.16 56.33 (29.17)
1:25.92 (29.59) 1:55.13 (29.21)
21 Mark Theall 19 Una Ags 1:55.54 1:55.51
r:+0.73 26.49 55.09 (28.60)
1:25.19 (30.10) 1:55.51 (30.32)
22 Jaykob Williams 17 NTN 1:55.70 1:55.85
r:+0.69 27.05 56.25 (29.20)
1:26.05 (29.80) 1:55.85 (29.80)
23 Benjamin Walker 20 AGS 1:54.77 1:56.27
r:+0.68 26.67 55.97 (29.30)
1:26.26 (30.29) 1:56.27 (30.01)
24 Landon Armstron 17 NTN 1:55.69 1:58.58
r:+0.67 26.33 55.63 (29.30)
1:26.52 (30.89) 1:58.58 (32.06)
=== D - Final ===
25 Corby Furrer 15 Nitro Swimming 1:56.46 1:54.98
r:+0.69 26.56 55.45 (28.89)
1:25.25 (29.80) 1:54.98 (29.73)
26 Jack Collins 20 BAD 1:56.11 1:55.18
r:+0.71 27.63 56.94 (29.31)
1:26.23 (29.29) 1:55.18 (28.95)
27 Dominic Toledo 16 Nitro Swimming 1:56.17 1:55.21
r:+0.66 26.29 55.56 (29.27)
1:24.96 (29.40) 1:55.21 (30.25)
28 Zachary Babin 17 Tiger Aquatics 1:56.11 1:55.47
r:+0.74 27.07 55.80 (28.73)
1:25.73 (29.93) 1:55.47 (29.74)
29 Jace Brown 17 Rockwall Aquatic 1:56.51 1:55.54
r:+0.73 26.33 55.42 (29.09)
1:25.13 (29.71) 1:55.54 (30.41)
30 Niccolo Velasqu 16 Austin Swim Club 1:56.12 1:55.86
r:+0.65 27.07 56.39 (29.32)
1:26.27 (29.88) 1:55.86 (29.59)
31 Trent Schachter 19 Tiger Aquatics 1:56.75 1:56.07
r:+0.68 26.79 55.68 (28.89)
1:25.99 (30.31) 1:56.07 (30.08)
32 Tyler Johns 16 Lakeside Aquatic 1:56.27 1:56.18
r:+0.54 26.98 56.32 (29.34)
1:26.60 (30.28) 1:56.18 (29.58)
=== E - Final ===
33 Ridge Livermore 18 Houston Bridge B 1:57.96 1:54.56
r:+0.64 26.66 55.53 (28.87)
1:25.14 (29.61) 1:54.56 (29.42)
34 Isaac Barrera 17 Alamo Area Aquat 1:57.28 1:56.13
r:+0.70 27.00 56.65 (29.65)
1:26.85 (30.20) 1:56.13 (29.28)
35 Bryce Flynn 16 Nitro Swimming 1:57.20 1:56.17
r:+0.73 27.67 57.21 (29.54)
1:27.23 (30.02) 1:56.17 (28.94)
36 Sion Cavana 18 Crawfish Aquatic 1:57.94 1:57.09
r:+0.68 26.45 55.82 (29.37)
1:25.83 (30.01) 1:57.09 (31.26)
37 Steven Kuhn 17 Waterloo Swimmin 1:57.41 1:57.27
r:+0.70 27.19 57.44 (30.25)
1:27.80 (30.36) 1:57.27 (29.47)
38 Michael Belair 15 Texas Ford Aquat 1:57.95 1:57.47
r:+0.63 27.97 58.05 (30.08)
1:27.46 (29.41) 1:57.47 (30.01)
39 Samuel Player 16 Alamo Area Aquat 1:57.27 1:57.71
r:+0.70 27.13 56.76 (29.63)
1:27.29 (30.53) 1:57.71 (30.42)
40 Christohper Lin 17 NTN 1:57.04 1:58.43
r:+0.73 28.14 58.06 (29.92)
1:28.70 (30.64) 1:58.43 (29.73)
Event 15 Women 400 LC Meter IM
=========================================================================
Meet Qualifying: 5:22.89
Name Age Team Prelims Finals Points
=========================================================================
=== Championship Final ===
1 Kaitlynn Sims 17 Magnolia Aquatic 4:54.87 4:50.36 20
r:+0.87 31.55 1:06.07 (34.52)
1:44.10 (38.03) 2:20.50 (36.40)
3:02.61 (42.11) 3:45.25 (42.64)
4:18.91 (33.66) 4:50.36 (31.45)
2 Ashlyn Fiorilli 17 Texas Ford Aquat 5:00.06 4:56.41 17
r:+0.78 30.40 1:04.55 (34.15)
1:43.02 (38.47) 2:19.97 (36.95)
3:04.23 (44.26) 3:49.01 (44.78)
4:23.33 (34.32) 4:56.41 (33.08)
3 Jolee Liles 17 Crawfish Aquatic 4:56.09 4:56.50 16
r:+0.77 31.13 1:06.55 (35.42)
1:44.79 (38.24) 2:22.18 (37.39)
3:06.55 (44.37) 3:51.36 (44.81)
4:24.72 (33.36) 4:56.50 (31.78)
4 Ana Herceg 14 Nitro Swimming 4:57.68 4:56.53 15
r:+0.74 31.72 1:07.52 (35.80)
1:44.12 (36.60) 2:20.47 (36.35)
3:06.43 (45.96) 3:52.75 (46.32)
4:25.47 (32.72) 4:56.53 (31.06)
5 Megan Morris 17 Lakeside Aquatic 5:01.94 5:01.03 14
r:+0.80 31.09 1:07.25 (36.16)
1:45.89 (38.64) 2:24.01 (38.12)
3:08.00 (43.99) 3:53.11 (45.11)
4:28.05 (34.94) 5:01.03 (32.98)
6 Jenna Watson 15 Lakeside Aquatic 5:02.74 5:02.07 13
r:+0.79 31.79 1:08.70 (36.91)
1:47.27 (38.57) 2:25.95 (38.68)
3:08.26 (42.31) 3:52.18 (43.92)
4:27.64 (35.46) 5:02.07 (34.43)
7 Ella Flowers 14 Rice Aquatics 5:02.72 5:02.55 12
r:+0.75 31.24 1:07.61 (36.37)
1:49.14 (41.53) 2:29.09 (39.95)
3:10.42 (41.33) 3:52.49 (42.07)
4:28.61 (36.12) 5:02.55 (33.94)
8 Regan Barney 19 Una Asc 5:02.64 5:04.30 11
r:+0.75 31.36 1:08.52 (37.16)
1:46.23 (37.71) 2:24.68 (38.45)
3:09.59 (44.91) 3:54.49 (44.90)
4:29.71 (35.22) 5:04.30 (34.59)
=== Consolation Final ===
9 Abigail Koczo 17 Lakeside Aquatic 5:04.35 5:01.79 9
r:+0.82 31.69 1:07.83 (36.14)
1:45.81 (37.98) 2:23.56 (37.75)
3:07.08 (43.52) 3:52.17 (45.09)
4:28.29 (36.12) 5:01.79 (33.50)
10 Jessica Yeager 16 Nitro Swimming 5:06.97 5:02.78 7
r:+0.75 30.65 1:06.19 (35.54)
1:46.37 (40.18) 2:26.30 (39.93)
3:08.58 (42.28) 3:51.85 (43.27)
4:28.11 (36.26) 5:02.78 (34.67)
11 Lindsay Mathys 19 Rice Aquatics 5:05.37 5:02.87 6
r:+0.82 31.20 1:06.44 (35.24)
1:47.16 (40.72) 2:26.75 (39.59)
3:13.61 (46.86) 4:00.05 (46.44)
4:31.49 (31.44) 5:02.87 (31.38)
12 Mollie Wright 18 City Of Midland 5:05.85 5:02.90 5
r:+0.73 31.58 1:05.54 (33.96)
1:43.63 (38.09) 2:21.31 (37.68)
3:08.44 (47.13) 3:55.90 (47.46)
4:29.92 (34.02) 5:02.90 (32.98)
13 Joelle Reddin 15 Texas Ford Aquat 5:03.67 5:04.77 4
r:+0.72 30.95 1:06.97 (36.02)
1:47.78 (40.81) 2:27.54 (39.76)
3:10.64 (43.10) 3:54.90 (44.26)
4:30.72 (35.82) 5:04.77 (34.05)
14 Hanna Huston 22 Rice Aquatics 5:06.56 5:04.83 3
r:+0.80 31.76 1:07.32 (35.56)
1:49.79 (42.47) 2:30.25 (40.46)
3:14.53 (44.28) 3:58.26 (43.73)
4:32.29 (34.03) 5:04.83 (32.54)
15 Erin Trahan 21 Dallas Mustangs 5:07.45 5:05.88 2
r:+0.69 30.63 1:05.91 (35.28)
1:47.42 (41.51) 2:28.05 (40.63)
3:11.84 (43.79) 3:55.29 (43.45)
4:31.31 (36.02) 5:05.88 (34.57)
16 Alexis Daniels 19 Tiger Aquatics 5:07.06 5:08.38 1
r:+0.70 32.58 1:09.00 (36.42)
1:50.08 (41.08) 2:29.55 (39.47)
3:15.16 (45.61) 3:59.77 (44.61)
4:34.27 (34.50) 5:08.38 (34.11)
=== C - Final ===
17 Sarah Kutz 16 Austin Swim Club 5:08.44 5:02.05
r:+0.78 31.07 1:07.38 (36.31)
1:46.77 (39.39) 2:26.40 (39.63)
3:09.75 (43.35) 3:51.92 (42.17)
4:27.52 (35.60) 5:02.05 (34.53)
18 Amelia Warren 16 Rockwall Aquatic 5:08.16 5:03.03
r:+0.72 30.92 1:06.23 (35.31)
1:45.14 (38.91) 2:24.45 (39.31)
3:08.50 (44.05) 3:53.29 (44.79)
4:28.84 (35.55) 5:03.03 (34.19)
19 Janelle Humming 17 Rockwall Aquatic 5:09.73 5:07.31
r:+0.72 32.14 1:08.45 (36.31)
1:46.25 (37.80) 2:23.55 (37.30)
3:09.79 (46.24) 3:56.09 (46.30)
4:31.97 (35.88) 5:07.31 (35.34)
20 Nicole Limberg 19 Rice Aquatics 5:09.08 5:08.08
r:+0.79 32.13 1:08.58 (36.45)
1:50.21 (41.63) 2:31.57 (41.36)
3:15.69 (44.12) 3:59.17 (43.48)
4:34.00 (34.83) 5:08.08 (34.08)
21 Morgan Rosas 19 Houston Cougar A 5:09.96 5:08.10
r:+0.76 31.55 1:07.95 (36.40)
1:47.91 (39.96) 2:27.18 (39.27)
3:12.74 (45.56) 3:58.26 (45.52)
4:33.94 (35.68) 5:08.10 (34.16)
22 Sarah Nowaski 20 Rice Aquatics 5:10.12 5:08.85
r:+0.70 33.08 1:08.94 (35.86)
1:49.62 (40.68) 2:29.00 (39.38)
3:14.94 (45.94) 3:59.85 (44.91)
4:34.93 (35.08) 5:08.85 (33.92)
23 Alexandria Ham 20 Tiger Aquatics 5:08.11 5:08.94
r:+0.80 31.72 1:07.76 (36.04)
1:46.98 (39.22) 2:25.06 (38.08)
3:10.31 (45.25) 3:55.52 (45.21)
4:33.01 (37.49) 5:08.94 (35.93)
24 Rylie Lopez 15 Austin Swim Club 5:10.05 5:09.25
r:+0.78 32.18 1:09.70 (37.52)
1:51.95 (42.25) 2:32.30 (40.35)
3:16.45 (44.15) 4:02.05 (45.60)
4:36.48 (34.43) 5:09.25 (32.77)
=== D - Final ===
25 Frederica Kizek 17 Power For Life 5:10.32 5:06.06
r:+0.75 32.07 1:08.80 (36.73)
1:48.48 (39.68) 2:27.48 (39.00)
3:10.97 (43.49) 3:54.73 (43.76)
4:31.95 (37.22) 5:06.06 (34.11)
26 Sophia Todd 14 City of Richards 5:11.81 5:09.46
r:+0.66 32.58 1:09.60 (37.02)
1:49.37 (39.77) 2:28.48 (39.11)
3:14.05 (45.57) 4:00.04 (45.99)
4:35.50 (35.46) 5:09.46 (33.96)
27 Corbyn Cormack 15 NTN 5:10.67 5:09.80
r:+0.77 33.14 1:10.52 (37.38)
1:50.88 (40.36) 2:31.40 (40.52)
3:14.11 (42.71) 3:58.36 (44.25)
4:35.04 (36.68) 5:09.80 (34.76)
28 Emma Monson 17 Texas Ford Aquat 5:10.30 5:09.86
r:+0.74 32.99 1:10.29 (37.30)
1:50.59 (40.30) 2:30.20 (39.61)
3:16.87 (46.67) 4:03.40 (46.53)
4:37.49 (34.09) 5:09.86 (32.37)
29 Julia Wozniak 14 Lakeside Aquatic 5:11.38 5:11.25
r:+0.73 33.09 1:11.67 (38.58)
1:53.73 (42.06) 2:35.23 (41.50)
3:18.07 (42.84) 4:01.21 (43.14)
4:37.03 (35.82) 5:11.25 (34.22)
30 Annabelle Thomp 14 Crawfish Aquatic 5:10.38 5:11.83
r:+0.61 32.16 1:09.63 (37.47)
1:49.79 (40.16) 2:29.61 (39.82)
3:15.25 (45.64) 4:02.68 (47.43)
4:37.93 (35.25) 5:11.83 (33.90)
31 Margaret Gholst 16 Lakeside Aquatic 5:10.56 5:12.69
r:+0.83 31.99 1:09.42 (37.43)
1:49.66 (40.24) 2:29.71 (40.05)
3:16.10 (46.39) 4:03.18 (47.08)
4:39.38 (36.20) 5:12.69 (33.31)
32 Madeline Riley 16 Nitro Swimming 5:10.78 5:13.32
r:+0.74 33.13 1:11.68 (38.55)
1:54.18 (42.50) 2:34.47 (40.29)
3:18.81 (44.34) 4:03.63 (44.82)
4:39.33 (35.70) 5:13.32 (33.99)
Event 16 Men 400 LC Meter IM
=========================================================================
Meet Qualifying: 4:56.79
Name Age Team Prelims Finals Points
=========================================================================
=== Championship Final ===
1 Mason Tenney 21 Longhorn Aquatic 4:32.70 4:23.78 20
r:+0.66 27.55 59.33 (31.78)
1:33.11 (33.78) 2:07.32 (34.21)
2:44.56 (37.24) 3:22.62 (38.06)
3:53.93 (31.31) 4:23.78 (29.85)
2 Colter Carman 19 Longhorn Aquatic 4:29.28 4:28.04 17
r:+0.68 28.24 1:01.03 (32.79)
1:34.83 (33.80) 2:08.79 (33.96)
2:46.22 (37.43) 3:25.48 (39.26)
3:57.21 (31.73) 4:28.04 (30.83)
3 David Forsyth 18 Alamo Area Aquat 4:33.01 4:32.30 16
r:+0.75 28.36 1:00.56 (32.20)
1:36.30 (35.74) 2:11.06 (34.76)
2:50.86 (39.80) 3:30.51 (39.65)
4:01.89 (31.38) 4:32.30 (30.41)
4 John Boylan 17 Crawfish Aquatic 4:34.84 4:33.99 15
r:+0.69 28.72 1:01.15 (32.43)
1:35.65 (34.50) 2:10.20 (34.55)
2:50.49 (40.29) 3:31.01 (40.52)
4:03.13 (32.12) 4:33.99 (30.86)
5 Colin Feehery 17 Lakeside Aquatic 4:36.29 4:34.82 14
r:+0.75 29.42 1:04.94 (35.52)
1:40.59 (35.65) 2:15.40 (34.81)
2:53.47 (38.07) 3:33.03 (39.56)
4:04.27 (31.24) 4:34.82 (30.55)
6 Ford Blaylock 18 Rockwall Aquatic 4:35.44 4:35.07 13
r:+0.72 28.48 1:01.70 (33.22)
1:37.79 (36.09) 2:12.38 (34.59)
2:51.47 (39.09) 3:31.84 (40.37)
4:04.44 (32.60) 4:35.07 (30.63)
7 Jake Gibbons 21 AGS 4:37.04 4:35.70 12
r:+0.67 28.56 1:00.99 (32.43)
1:37.61 (36.62) 2:13.26 (35.65)
2:53.06 (39.80) 3:32.54 (39.48)
4:05.10 (32.56) 4:35.70 (30.60)
8 Michael Shay 17 Nitro Swimming 4:36.84 4:36.17 11
r:+0.63 28.76 1:02.18 (33.42)
1:37.01 (34.83) 2:12.07 (35.06)
2:51.52 (39.45) 3:31.73 (40.21)
4:04.59 (32.86) 4:36.17 (31.58)
=== Consolation Final ===
9 Munzer Kabbara 15 Cypress Fairbank 4:37.08 4:33.80 9
r:+0.68 27.92 59.75 (31.83)
1:35.54 (35.79) 2:10.41 (34.87)
2:48.74 (38.33) 3:28.63 (39.89)
4:01.58 (32.95) 4:33.80 (32.22)
10 Trey Dickey 15 City of Richards 4:40.73 4:35.12 7
r:+0.76 29.88 1:03.02 (33.14)
1:38.54 (35.52) 2:13.78 (35.24)
2:53.53 (39.75) 3:34.28 (40.75)
4:05.49 (31.21) 4:35.12 (29.63)
11 Elliott Jones 16 Cypress Fairbank 4:38.76 4:36.83 6
r:+0.66 29.27 1:03.11 (33.84)
1:38.23 (35.12) 2:13.28 (35.05)
2:53.55 (40.27) 3:33.77 (40.22)
4:06.13 (32.36) 4:36.83 (30.70)
12 Samuel Player 16 Alamo Area Aquat 4:40.78 4:38.36 5
r:+0.72 29.23 1:01.97 (32.74)
1:38.92 (36.95) 2:14.62 (35.70)
2:54.07 (39.45) 3:34.52 (40.45)
4:07.49 (32.97) 4:38.36 (30.87)
13 Vincent Ribeiro 15 Nitro Swimming 4:37.18 4:38.77 4
r:+0.63 28.90 1:01.75 (32.85)
1:37.39 (35.64) 2:12.59 (35.20)
2:52.26 (39.67) 3:33.08 (40.82)
4:06.54 (33.46) 4:38.77 (32.23)
14 Aidan Dulaney 18 Longhorn Aquatic 4:39.93 4:40.26 3
r:+0.82 29.90 1:04.43 (34.53)
1:41.99 (37.56) 2:18.74 (36.75)
2:59.10 (40.36) 3:40.90 (41.80)
4:10.87 (29.97) 4:40.26 (29.39)
15 Christopher Har 16 Aquastar 4:38.06 4:41.95 2
r:+0.68 28.68 1:02.37 (33.69)
1:39.76 (37.39) 2:16.01 (36.25)
2:57.10 (41.09) 3:37.79 (40.69)
4:10.52 (32.73) 4:41.95 (31.43)
16 Collin Klingman 14 Crawfish Aquatic 4:40.99 4:46.02 1
r:+0.72 29.34 1:02.30 (32.96)
1:38.87 (36.57) 2:13.95 (35.08)
2:56.70 (42.75) 3:40.03 (43.33)
4:12.98 (32.95) 4:46.02 (33.04)
=== C - Final ===
17 Gavin Moak 17 Austin Swim Club 4:43.79 4:40.85
r:+0.72 28.84 1:01.39 (32.55)
1:36.50 (35.11) 2:11.57 (35.07)
2:53.78 (42.21) 3:36.60 (42.82)
4:09.98 (33.38) 4:40.85 (30.87)
18 Kyle Gerard Val 15 Austin Swim Club 4:41.46 4:40.91
r:+0.73 29.70 1:04.41 (34.71)
1:41.37 (36.96) 2:17.34 (35.97)
2:56.74 (39.40) 3:37.16 (40.42)
4:10.20 (33.04) 4:40.91 (30.71)
19 Luke Dimiceli 15 Cypress Fairbank 4:42.56 4:41.62
r:+0.67 29.10 1:03.14 (34.04)
1:37.88 (34.74) 2:14.17 (36.29)
2:54.72 (40.55) 3:36.74 (42.02)
4:10.13 (33.39) 4:41.62 (31.49)
20 Greyson Alarcon 17 Nitro Swimming 4:43.59 4:41.91
r:+0.71 28.97 1:02.27 (33.30)
1:37.99 (35.72) 2:13.89 (35.90)
2:56.15 (42.26) 3:38.72 (42.57)
4:10.70 (31.98) 4:41.91 (31.21)
21 Luke Funderburk 18 Dads Club Swim T 4:43.38 4:42.96
r:+0.68 30.14 1:04.30 (34.16)
1:40.63 (36.33) 2:17.17 (36.54)
2:57.10 (39.93) 3:38.05 (40.95)
4:10.62 (32.57) 4:42.96 (32.34)
22 Jacques Rathle 14 Crawfish Aquatic 4:42.25 4:48.30
r:+0.74 29.80 1:04.54 (34.74)
1:43.12 (38.58) 2:21.70 (38.58)
3:00.44 (38.74) 3:41.52 (41.08)
4:15.61 (34.09) 4:48.30 (32.69)
23 William Corona 17 Nitro Swimming 4:41.82 4:48.60
r:+0.74 29.68 1:04.44 (34.76)
1:43.92 (39.48) 2:22.60 (38.68)
3:02.58 (39.98) 3:43.81 (41.23)
4:17.43 (33.62) 4:48.60 (31.17)
24 Noah Czelusta 16 Dads Club Swim T 4:42.33 4:48.65
r:+0.67 29.61 1:04.21 (34.60)
1:43.39 (39.18) 2:22.00 (38.61)
3:00.96 (38.96) 3:41.32 (40.36)
4:15.95 (34.63) 4:48.65 (32.70)
=== D - Final ===
25 Kolos Nagy 17 Lubbock Swim Clu 4:44.05 4:38.62
r:+0.74 28.31 1:01.25 (32.94)
1:37.72 (36.47) 2:13.20 (35.48)
2:55.02 (41.82) 3:36.23 (41.21)
4:08.29 (32.06) 4:38.62 (30.33)
26 Ryan Mok 16 Texas Ford Aquat 4:46.09 4:40.69
r:+0.66 29.75 1:03.89 (34.14)
1:40.43 (36.54) 2:15.50 (35.07)
2:55.44 (39.94) 3:36.41 (40.97)
4:09.33 (32.92) 4:40.69 (31.36)
27 Colin Bowling 17 Austin Trinity A 4:46.91 4:43.37
r:+0.66 28.52 1:01.83 (33.31)
1:39.90 (38.07) 2:17.78 (37.88)
2:58.59 (40.81) 3:39.59 (41.00)
4:11.81 (32.22) 4:43.37 (31.56)
28 Joshua Bannon 17 Austin Swim Club 4:46.32 4:43.86
r:+0.68 28.81 1:02.09 (33.28)
1:38.01 (35.92) 2:14.85 (36.84)
2:55.54 (40.69) 3:37.61 (42.07)
4:11.06 (33.45) 4:43.86 (32.80)
29 Jace Brown 17 Rockwall Aquatic 4:45.49 4:48.32
r:+0.70 28.90 1:02.94 (34.04)
1:39.91 (36.97) 2:15.35 (35.44)
2:58.43 (43.08) 3:43.16 (44.73)
4:16.62 (33.46) 4:48.32 (31.70)
30 Maxwell Jones 17 Alamo Area Aquat 4:46.53 4:48.63
r:+0.60 29.74 1:04.44 (34.70)
1:41.60 (37.16) 2:18.34 (36.74)
2:57.84 (39.50) 3:38.54 (40.70)
4:14.09 (35.55) 4:48.63 (34.54)
31 Eric Phegley 18 Texas Ford Aquat 4:45.99 4:49.14
r:+0.74 29.27 1:03.13 (33.86)
1:39.92 (36.79) 2:15.95 (36.03)
2:59.75 (43.80) 3:43.33 (43.58)
4:16.72 (33.39) 4:49.14 (32.42)
32 Peter Simmons 18 AGS 4:47.25 4:49.62
r:+0.69 28.74 1:01.64 (32.90)
1:38.18 (36.54) 2:13.76 (35.58)
2:59.05 (45.29) 3:43.22 (44.17)
4:17.22 (34.00) 4:49.62 (32.40)